hoşgeldiniz

Dr.Feridun Karadağ'ın kişisel internet sayfasındasınız. Amacı toplum sağlığını ilgilendiren konularda daha derinlemesine bilgi verme olan bu sitenin amacı sağlık profesyonellerine ilgi duyabilecekleri konularda daha detaylı bilgi verebilmek olan bu sitede umarım istediklerinizi bulabilirsiniz. Tıp bilimi bir okyanus ise bizler sadece bir kaşık su içmiş gibiyizdir. Mesleki olarak bir yerlere ulaşıncaya kadar sarfettiğimiz gayret, maalesef bir çoğumuzda atalete sebep vermekte ve de araştırmadan kopmaya; sonuç olarak da olduğu yerde saymaya neden olmaktadır. Bir yandan da tıbbi gelişmeleri takip edebilmek için çoğunluğu İngilizce dilinde yazılmış yayınları bulmak ve de ileri düzeyde bu dile hakim olup çokça da okumanın icap ettiği bu meslek belki de sırf bu nedenle evrende yapılması en zor mesleklerden biridir. 

Her ne kadar başlangıçta isteyerek tercih ettiğim bir meslek olmasa da içinde bulunduğum ve de gelirimi sağladığım bu mesleğe ve de insan sağlığına olan saygımdan dolayı hep kendimi yenilikleri takip etmek, gelişmelerle kendimi donatma zorunluluğunda hissettim. Önüme koyduğum hedefler neticesinde de çoğunlukla kendimi bir çok alanda yetiştirme çabasında oldum. Hiç bir zaman bir İbni Sina, Hipokrat ve ya Galen kadar olamıyacağımı bilsem de bilimin ışığını gördüğüm her yere yetişmeye çalıştım ve hala çabalıyorum. Bu çabanın nefesimin yettiği son ana kadar devam edeceğini de biliyorum.   

Anestezi ve Reanimasyon uzmanıyım. Bu uzmanlık dalını seçerken tıbbın en kolay dalı olacağını hayal etmeme rağmen aslında tıbbın en zor ama bir o kadar da derin ve de bir o kadar da zevkli bir dalı olduğunu zamanla fark ettim. Kimi zaman Sherlock Holmes gibi kılı kırk yardım, kimi zaman Don Quijote gibi değirmenlere karşı savaşmam gerekti. Doğru olduğuna inandığım bu yolda tek başına da olsam yürümem gerektiğini de hiç bir zaman unutmadım.

Gerçek tıbbın hastalıkları teşhis edip reçete yazmaktan ibaret olmadığını, tıpta hiçbir zaman iki kere ikinin dört etmediğini zamanla anladım. Kişiyi hasta eden nedeni iyi analiz edip kişiye has tedavi geliştirmenin zor olmasına rağmen gerçek hekimlik olduğuna inananlardanım. Bununla birlikte en iyi hekimliğin muayenehanede değil sahada yapılan koruyucu hekimlik olduğu kanaatindeyim.

Kişisel olarak bahsetmek gerekirse; evliyim, üçüz babasıyım, Siaderm ilaç, kozmetik ve medikal ltd. şti'nin sahibiyim, profesyonel olarak krem üreticisiyim, hobi olarak toprakla uğraşmayı, kendi kendine yetebilme adına da geleneksel yöntemle işlenmiş yiyeceklerin üretimlerini de hobi amaçlı gerçekleştirmekteyim. Lange Series Klinik Anesteziyoloji kitabının ilk çevirisini yapan ekipte yer aldım. Bunun haricinde bir kaç e-kitap yayınladım. Yazmaya devam etmekte olduğum bir kaç kitabımı da bu sitede zaman içerisinde yayınlamayı düşünüyorum.

Sağlıkla kalın

Feridun Karadağ

lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşın!

© 2023 by Train of Thoughts. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now